Artykuł

Naturalne wspomaganie organizmu - naturalna witamin C i lewoskrętna witamina C
Naturalne wspomaganie organizmu - naturalna witamin C i lewoskrętna witamina C

W okresie letnim podczas intensywniejszego niż w pozostałych porach roku wysiłku, powinno się dostarczać układowi potrzebne witaminy oraz minerały. O czym warto wiedzieć?

Skutecznie uzupełnią one powstałe niedostatki, gwarantując przy tym ogromną dawkę energii na kolejne, pełne adrenaliny i odrobiny szaleństwa, wakacyjne przygodny. Ogromną renomą cieszą się suplementy diety takie jak naturalna witamina C lub lewoskrętna witamina C, te wyżej przytoczone dodatki są całkowicie bezpieczne oraz wartościowe.

Czemu warto z nich korzystać?

Bowiem zarówno długotrwałe sporty- takie jak bieganie, jazda na rowerze, pływanie, jak i treningi ekstremalne to podwójny wysiłek dla swego organizmu.

Na rynku osiągalnych jest szereg suplementów wyposażone m.in w wartościowe minerały, białka, węglowodany albo również substancje usprawniające funkcje metaboliczne, np. karnitynę albo kreatynę. Należałoby sięgać po suplementy nie wyłącznie wówczas, gdy czujemy się osłabieni oraz zmęczeni, lecz także podczas intensywnego wysiłku, w szczególność słoneczną porą, jak pogoda skłania nas do większej aktywności fizycznej.

Witaminy szczególnie ważne dla sportowców to m.in witamina A, odgrywająca znaczącą funkcję w procesie syntezy białek, witamina B12, która ma bezpośredni wpływ na wzrost mięśni oraz koordynację, a także biotyna, pomagająca produkcję energii podczas ćwiczeń. Ich brak w organizmie skutkuje spadkiem sprawności psychofizycznej, może ujawniać się także zmęczeniem, bólami kończyn dolnych albo zakłóconą czynnością serca. Zalecamy także systematycznie uzupełniać własny organizm w witaminy takie jak:

  • lewoskrętna witamina C,
  • naturalna witamina C,

są to substraty odżywcze jakie są wskazane dla odpowiedniego przebiegu całego szeregu funkcji organicznych, ponadto naturalna witamina C współdziała w obronie komórek przed stresem, przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i osłabienia, dlatego w szczególności jest zalecana sportsmenom. Zapewnia także właściwe funkcjonowanie naczyń krwionośnych, systemu nerwowego oraz odpornościowego.

Stosując te wyżej wymienione suplementy diety, należy jednak pamiętać, żeby nie podawać organizmowi wyższej porcji, aniżeli jest to konieczne.

Podobne

Kosmetyki na co dzień i do opalania

Wyjeżdżając na letni urlop należy pamiętać nie tylko strojach, bikini i modnych kreacjach, którymi można zabłysnąć na nadmorskiej promenadzie. ...
Czytaj więcej >>

Firma kurierska

Nasza firma kurierska ma swoje placówki w większych miastach całego naszego kraju, a co za tym idzie możemy zbierać paczki i wysyłać je r&oacut...
Czytaj więcej >>

Wczasy odchudzające

Chciałabyś jechać na plażę ale przeszkadza Ci Twoja figura? Marzysz o tym, żeby założyć bikini ale wstydzisz się pokazać swój niedoskonały brzu...
Czytaj więcej >>